Postup tvorby kvalitních webových stránek

Tvorba webových stránek

Co vše ovlivňuje kvalitu stránek...

  • Design by měl být přehledný, vhodně zvolená struktura
  • Kvalitní text a fotografie
  • Optimalizace pro vyhledávače SEO
  • Responsivní design
  • Optimalizace obsahu, především fotografií pro rychlost načítání
  • Průzkum konkurence

Je mnoho způsobů, jen ne každý je správný

01

Schůzka online nebo osobně

Můžeme se sejít a posedět u kávy, případně si zavolat nebo napsat email, nebráním se žádné z těchto možností. Samozřejmě je ideální osobní kontakt, kde se poznáme a snáze si vysvětlíme vše, co při výrobě vašich stránek bude nutné udělat. Co od tvorby webových stránek očekáváte.

02

Jaké jsou vaše cíle

Povíme si o vaší představě, jaký máte záměr, rozpočet, cílovou skupinu zákazníků, jakou vybrat doménu či hosting, který případně zajistím. Dobré je mít trochu jasno, kam by ten vývoj webu měl směřovat, jakým způsobem budete chtít případně měnit obsah webových stránek a spousta dalších věcí, které musíme nejdříve probrat, abychom pak mohli vymyslet to nej řešení pro vaše podnikání.

03

Analýza klíčových slov a konkurence

Dále je ideálním postupem alespoň základní analýza klíčových slov a analýza konkurence. Potřebujeme vědět, jak je na tom konkurence, na jaká klíčová slova je lze najít a tím si získáme představu, v jaké pozici se nacházíme, ale také nápady na samotnou tvorbu obsahu.

04

Vytvoření struktury webu

Na základě těchto dat bude pro mě snadnější navrhnout strukturu webu a poznat chování a potřeby cílové skupiny klientů tak, abychom je navedli přesně tam, kam potřebujeme.
Ovšem pokud budete mít v obsahu a struktuře webových stránek jasno, je možné vycházet z toho.

05

Tvorba obsahu a rozložení webových stránek

Jakmile budeme mít všechna data a strukturu, tak můžeme připravovat obsah (texty,obrázky, ikonky...) a rozložení webových stránek. Vždy je lepší tento postup, než vytvořit sice třeba zajímavý design, ale ten pak nemusí vyhovovat obsahu webových stránek. Ve výsledku se sníží náklady a navíc ušetřený čas můžeme využít tam, kde máme jasno.

06

Fáze tvorby grafického návrhu www stránek

Následně vytvoříme z již téměř jasné struktury grafické návrhy webových stránek a můžeme začít všechny střípky skládat dohromady. Samozřejmě mohou nastat situace, kde se musí trochu improvizovat, ale už to nejsou velké zásahy, které by bez předem navržené struktury mohly nastat.

07

Komunikace během vývoje webových stránek

Rád udržuji s klientem kontakt a konzultuji s ním již konkrétní věci týkající se tvorby webových stránek, jako je např. výběr a úprava fotografií, úpravy textů, případně nastavení administrace, e-mailů apod.

08

Online náhledy rozpracovaného projektu

Během vytvoření webu dávám možnost online náhledu, abyste měli představu a případně mohli navrhnout včas změny či vyjádřit svá přání. V tuhle chvíli je právě důležitá ta komunikace, aby nedošlo k nedorozuměním a mohli jsme na ně včas reagovat.