Jaká je cena webových stránek a co ji ovlivňuje?

Tvorba webových stránek

Co ovlivňuje cenu webových stránek?

Nejlepší je vždy mít jasnou vizi vašeho webu a to i do budoucna. Pokud budete mít připravené texty, alespoň trochu představu o struktuře webu, tak se to odrazí i na ceně. Samozřejmě se vším pomohu a pokusím se vymyslet optimální řešení pro váš web a hlavně pro váš rozpočet.

Ikonka rozsah webových stránek

Rozsah webu - příprava

Rozsah webových stránek je jednou z věcí, které nejvíce ovlivňují cenu. Záleží na tom, jak je složitý webdesign, kolik bude mít web podstránek a jak bude složitá struktura nebo jaké bude mít jazykové mutace. Cena se bude snižovat také, pokud budete mít jasnou představu a kvalitní přípravu obsahu.

Ikonka výběr systému a rozsah programování

Systém a programování

Dalším parametrem je, na kterém systému budou stránky postaveny. V případě redakčního systému je cena vyšší, ale zase je pak jednodušší přidávat další funkce. Cena tedy závisí i na složitosti programování, kolik a jaké bude mít redakční systém funkce. Cenu ovlivňuje také responzivita webových stránek, kde je kódování podstatně složitější, aby web vyhovoval všem zařízením a rozlišením.

Ikonka grafické práce

Rozsah grafických prací

Další důležitou věcí ovlivňující cenu je design. Záleží na tom, jestli budete mít vlastní grafický návrh nebo ho vytvořím já. Pokud budete mít vlastní kvalitní fotografie, nebudete muset fotografie kupovat na fotobankách nebo si najímat fotografa, což je ale většinou nejlepší řešení, ale zároveň nejvíce nákladné. Dalším parametrem je např. tvorba loga, rozsah úprav fotografií, retušování, úprava produktových fotografií a podobně.

Ikonka doplňkové služby

Doplňkové služby

Dále záleží např. na tom, pokud si pak naplníte web sami pomocí administrace anebo to využijete jako službu. Tady zase cenu navíc ovlivňuje množství dat, kterými bude nový web naplněn. Nebo také pokud budete mít už vlastní hosting a doménu nebo ji budete chtít nechat zřídit. Doporučuji předem výběr domény konzultovat. Ne vždy je zvolena úplně na 100%.

Ceník služeb a tvorby webových stránek

Těch parametrů je mnoho. Proto je vždy nejlepší si na začátku sednout, promluvit si o všem, zjistit, kde je všeho dost a kde málo a kde by to šlo udělat líp. Se vším poradím, takže si budete moct nad vším popřemýšlet a třeba si vaše podklady upravit.

Potřebujete poradit? Jsem tu pro vás...

  +420 608 231 962

  info@webcreation2u.com

(nepovinné)